تاریخ : سه شنبه 13 اسفند 1398     |     کد : 17

عضو شورای عالی انتخاب زنده نامان تبریز:

قدرشناسی، خصیصه ارزشمند مردم از صدر اسلام تا کنون

پژوهشگر و فعال فرهنگی صاحب نام تبریزی، قدرشناسی از نمونه های تلاشگر جامعه را خصیصه جامعه اسلامی از صدر تا کنون معرفی نمود.

 سید مسعود نقیب ضمن بیان این مطلب افزود: در روایات اسلامی هم داریم که بزرگان خود را، افرادی که صاحب اثر و عالم و دانشمند و هنرمند و هنردان هستند، قدر بدانید و ارج بنهد و به جامعه معرفی کنید و این روال از صدر اسلام تا کنون این روال وجود داشته و در گذر زمان مستمر، بسیط شده است.
به گفته عضو شورای عالی انتخاب زنده نامان تبریز، از شعرا و علما و بزرگان مانند ابوعلی سینا، حافظ، فردوسی، بابا طاهر عریان تا دوران معاصر و دوران پس از انقلاب هم بزرگان نام آوری داشتیم.
وی افزود: زنده نگاه داشتن نام افرادی که دیگر در قید حیات نیستند حسنی دارد و تجلیل از افراد در قید حیات، حسنی دیگر دارد؛ بر همین اساس برنامه تجلیل از نامداران در قید حیات شهرمان، «زنده نامان» نام گرفت. این اقدام برای جامعه و به ویژه نسل جوان ارزش بسیاری ایجاد می کند و از مسائل مهم در جامعه اسلامی است.
نقیب تصریح کرد: ما در آذربایجان و تبریز افراد بسیاری داشتیم و داریم که به حق عنوان زنده نام به ایشان اطلاق می شود. از بازاریان و هنرمندان و علما و پزشکان و مهندسان گرفته تا جوانانی که در عرصه های علمی و ورزشی و مانند اینها در حال تلاش هستند. همه این افراد را نمی توان در یک سمینار معرفی و تجلیل کرد به همین جهت برگزاری مستمر برنامه برای معرفی چهره های اثرگذار اقدام بسیار ارزشمندی است.
وی در خاتمه گفت: تبریز در طول تاریخ در موارد بسیاری موثر بوده است. همواره در تمام اعصار و قرون همشهریان ما در عرصه های گونانگون اثر گذار بودند و به لطف خدا این اثرگذاری همچنان ادامه دارد.
گفتنی است این همایش ملی بنا دارد که از بین همه ی فعالان و برجستگان حوزه های مختلف فرهنگی ، هنری، صنعتی، خدماتی، اقتصادی ، ورزشی و .... که در قید حیات هستند، چهره های برگزیده را مشخص و از آنها تجلیل بعمل آورد.
افراد انتخاب شده در بخشهای مختلف علمي و دانشگاهي، دفاع مقدس، مديريت كلان، ورزش، فرهنگ و هنر، امور اجتماعي، تحقيق و پژوهش، صنعت و خدمات و مشاركت و سرمايه‌گذاري كه توسط كميته‌هاي تخصصي انتخاب شده‌اند، مورد تقدير قرار خواهند گرفت


 
مکان همایش : مرکز همایش های بین المللی تبریز شماره 35576707-041